Giriş

Giriş

admin

admin

Çarşamba, 29 Ocak 2014 08:12

VEFAT HABERİ

Köyümüz sakinlerinden  karavelioğlu (gölyanı) mahallesinden Halil bayuk'un oglu, Ali Bayuk'un Yeğeni, uzun zamandir kanser tedavisi gören Murat Bayuk vefat etmiştir.Cenaze namazı ilkindi namazına müteakip Mahmutbey Hicret camisinde kılınacaktır. Merhuma Allahtan Rahmet Yakınlarına Sabır ve Başsağlığı diliyoruz.

 

Pazartesi, 13 Ocak 2014 10:57

ALİ ÇALIN VEFAT ETTİ

Köyümüz sakinlerinden Dervişoğlu Ali Çalın vefat etmiştir. Cenaze merasimi yarın 14.01.2014 öğle namazına müteakip Gölköy köyü Mezarlık yanı camiinde namazı kılındıktan sonra aile kabristanlığına defnedilecektir.Merhuma Allahtan Rahmet Yakınlarına Sabır diliyoruz.

Pazartesi, 13 Ocak 2014 09:04

ŞİMDİDE TAVUK HIRZILIĞI BAŞLADI

Köyümüz sakinlerinden Osman Ceylanın bir tavuk ve bir horozu gece saatlerinde  çalındı. Akşam tavukları kümese tünettiğini söyleyen Ceylan Sabah baktım ki Bir tavuk bir de horoz ortada yok Kümesin kapısı da kapalı. Hırsız bir tavuk birde horozumu alıp kümesi kapatıp kaçmış dedi. Hırsızlık vakalarının ardı arkası kesilmeyecek gibi görünüyor. Yine ırmak kenarında evi bulunan bir kişinin de tavuklarının çalındığı söyleniyor. Ceylan bunu yapan bir kişi değil en az iki kişidir tavuk sesi falan duymadım sessiz sedasız bağırtmadan çağırtmadan nasıl aldı anlamadım dedi ayrıca bunu yapanın köyümüzü bilen ve buralardan gecen birileri olacağınıda sözlerine ekledi. Kumrudan para verip yeni horoz aldım bu para kolaymı kazanılıyor  Artık kapıya köpek bağlicam diyen ceylan köpeğin gerekli olduğunu söyledi.

Son olarak şunu belirtmek isterim site yöneticileri olarak bu tür haberleri yaparak köyümüzden olumsuz görüntülerin ortaya çıkmasını  istemeyiz. Ancak bizler ses çıkarmadıkça bu hırsızlar dahada çoşacak biz bunlara pirim vermeyeceğiz. Sizlerde önleminizi alın diye bizler bu haberleri yapıyoruz. Saygılarımızla.

 

09.01.2014 12:15 sıralarında  tedavi gördüğü özel bir hastanede   vefat eden Şehri teyzemiz, Cenaze namazı İslamdağ Beldesi merkez camiinde cuma namazına müteakip kılınıp aile kabristanlığına defnedildi. Şehri teyzemizin cenazesine yüzlerce kişi katıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği cenaze merasimine siyasilerin yanı sıra ilçe müftümüzde katıldılar. İslamdağ imam hatibi Abdulfettah hocamız bu kursta şehri teyzemizin emeği büyüktür. Eşi Recep Ali amcamız bu kurs için maddi manevi büyük emek verdi ilgilendi. Köydeki iş gücüde şehri teyzemiz takip etti çalıştı recep ali amcamızın işini o yaptı dedi. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Elinden Kuranı düşürmeyen şehri teyzemize Allah kuranı komşu eylesin diye dua ediyoruz.Perşembe, 09 Ocak 2014 14:07

VEFAT HABERİ

Köyümüz Karavelioğlu Mh. sakinlerinden Merhum Hacı Recep Ali Kargın'ın eşi, Köyümüz eski imam Hatip'i Mehmet, Abdullah, Halil ve Mustafa Kargının Anneleri Şehri Teyzemiz vefat etmiştir. Şehri Teyzemize Allahtan Rahmet Yakınlarına Başsağlığı diliyoruz.

Salı, 31 Aralık 2013 11:43

Gizlilik

Diğer hesaplardan Giriş/Kayıt uygulaması ile kişisel bilgileriniz yayınlanmaz, sadece siteye üye olmanız ve giriş yapabilmeniz için kullanılır. Giriş yaptıktan sonra hangi bilgilerinizin gösterilip gösterilmeyeceğini kendiniz belirlersiniz.

Çarşamba, 04 Aralık 2013 14:37

Köy Tarih Dergimiz Yapılacak

Değerli Köylülerimiz;

Köyümüz sitesi olarak bir tarih çalışması başlatmış bulunmaktayız.
Sizden gelen bilgileri derleyerek bir dergi çıkartmayı planlamaktayız. Lütfen özellikle büyüklerimizden istirham ediyorum elinizde tarih bilgisi olan varsa köyün kuruluşundan kültürüne geleneğine kadar, yaşanmış olaylardan hikayelerine kadar bilgi resimlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Bu bizim ve geleceğimiz için çok önemlidir. Bunun için geç bile kalındı farkındayız, bir sonraki neslin bunu derleme yapma şansı yoktur çünkü yazılı olmayan her şey unutulur. Bu konuya önemle eğilmenizi rica ediyorum. Evinde yaşlısı olanlar babası dayısı dedelerinizden not tutanlar lütfen bu bilgileri ortaya dökelim bir tarih dergimiz olsun. İçinde tarihi bilgi fotoğraf olsun lütfen albümleri bi karıştırın yaşlılarınızdan köyle ilgili bilgi alın ve bu bilgileri ister Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine meil atabilir yada buraya yorum olarak yazabilirsiniz. Saygılarımla Murat ATAKA

 

Pazartesi, 25 Kasım 2013 16:09

2014 YILI MERASİM GÜNLERİ

20/04/2014 HÜSEYİN ÜLKÜ AİLESİ DÜĞÜN MERASİMİ

14/06/2014 MEHMET GÖRDÜ AİLESİ DÜĞÜN MERASİMİ

 

Sayın Fatsa Gölköylü kardeşlerimiz. 2014 Yılında yapmayı düşündüğünüz düğün sünnet v.b. merasimlerin başka merasimlerle çakışmaması için  için lütfen dernek yönetimi ile irtibat kurarak bir proğram dahilinde gününüzü belirleyiniz.

Cuma, 15 Kasım 2013 11:02

YAPARIM DEDİ YAPTI

  1. Köyümüz Merkez Camii yanında bulunan dik yollla ilgili bundan bir kaç ay önce Muhtarımız Abdullah HAFIZOĞLU tarafından talep edilen beton yol yapımı gerçekleşti. Beton zeminle kaplanan yol sayesinde bundan böyle kışın kar yağışı ve yağmur yağışıyla birlikte, yol toprak zemin olmadığı için aşınıp çukur oluşmayacak. Beton zeminle kaplanan yol sayesinde araçlarımız bu yoldan daha rahat inip çıkabilecekler. İnternet sitemize açıklama yapan Muhtarımız Abdullah HAFIZOĞLU yapamayacağım hiç bir şeyi vaad etmem, vaad ettiğim şeyide yaparım, tıpkı bu yolla ilgili çalışmamızlda gördüğünüz gibi. Biz laf için değil hizmet için seçildik diyen HAFIZOĞLU hizmette sınır yoktur köyümüzün ihtiyaçları eksikleri nelerse tespit edilerek bir çırpıda olmasada zamanla halledilecektir. Halkımız ihtiyacı olan ne varsa talep etsin biz yapılacak bir şeyse araştırır şahsına döneriz yaparız, ama yapılamayacak bi şeysede kendine bilgi veririz dedi. Muhtar ve aza olarak uyumlu çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen HAFIZOĞLU birlik beraberlik içinde köyümüzün daha da güzelleştirilmesi adına ne gerekiyorsa yapmışızdır yapılacaktır dedi.

Çarşamba, 13 Kasım 2013 11:42

HÜSEYİN BAYUK AMALİYAT OLDU

Dernek üyemiz Fahrettin Bayuk un babası Hüseyin BAYUK 11.11.2013 pazartesi Bursa da ameliyat oldu tedavisi devam etmekte olup kendisine Allah tan şifalar diler tez zaman dualarınızla beraber sağlığına kavuşmasını mevladan niyaz ederiz...

Sayfa 1 / 3