Giriş

Giriş

Murat ATAKA

Murat ATAKA

Pazartesi, 16 Temmuz 2018 00:00

Vefat Haberi

Köyümüz hacıvelioğlu mahallesi sakinlerinden Hacı Hulusi Baba Camii İmam Hatibi Atilla Hacıvelioğlu'nun babası  Hüseyin Hacıvelioğlu vefat etmiştir.  Cenaze merasimi 17.07.2018 Mezarlık yanı camiinde öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakılarına sabırlar dileriz.

Pazar, 27 Kasım 2016 00:00

Nadir Anı Hocamız Vefat Etti

Köyümüz değerli hocalarından Nadir Anı yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü kanser yastalığına yenik düştü. Hocamız istanbul da tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Sevenleri Anı ailesini bu acı gününde yoğun katılımla yanlız bırakmadı. Hafız olan ve sessiz sakin sevecen kişiliği ile tanıdığımız Nadir Hocamızın bir çok talebesi bulunuyor. Nadir hocamızın Cenaze namazı Fatsa gölköy merkez caminde öğle namazına müteakip kılınarak dualarla aile kabristanlığına defnedilmiştir.

Pazartesi, 05 Eylül 2016 00:00

Sünnet Daveti

14.09.2016 tarihinde saat 12:00 - 13:00 arası Köyümüz sakinlerinden zeki yavuzun oğlunun Ramazan YAVUZ'un sünnet davetine herkez davetlidir.

Perşembe, 28 Nisan 2016 00:00

PİKNİK ŞÖLENİNE DAVET

Çok değerli Gölköylüler Piknik Etkinliğimiz 15 Mayıs 2016 Tarihinde  Bağcılar Belediyesi Kemerburgaz Kirazlıbent 7.Bölge mesire alanıdır. Tüm halkımız davetlidir. Yine eş dost ve akrabalarımıza duyuralım bu manevi ortamı birlik beraberlik içinde değerlendirelim.

Perşembe, 28 Ocak 2016 00:00

VEFAT HABERİ

Köyümüz yukarı mahallesi sakinlerinden Hacı Mehmet Bilişmek'in eşi uzun zamandır tedavi gören Nazmiye Bilişmek vefat etmiştir. Cenaze merasimi bu gün ikindi namazına müteakip merkez camisinde gerçekleşecektir. Merhumeye Allahtan Rahmet Yakınlarına sabır diliyoruz.

Perşembe, 03 Aralık 2015 00:00

VEFAT HABERİ

Köyümüz aşağı mahallesi sakinlerinden Recep BUYOLDA Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenaze merasimi 04.12.2015 tarihi öğle namazına müteakip gerçekleşecektir. Allah merhuma rahmet yakınlarına sabır versin.

Çarşamba, 14 Ekim 2015 00:00

Hacılarımız Döndüler

Hac vazifesini yapmak üzere kutsal topraklara giden RecepAli ve eşi Huriye Baskı hacı olup hayırlısıyla memleketlerine döndüler. Hacılarımız için gerçekleşen kuran merasimine bir çok  bürokrat ve iş adamlarının yanı sıra köy  halkımızdan büyük katılım gerçekleşti. Hacılarımıza sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyoruz.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 00:00

YOLA GELEN DALLAR KESİLSİN - YOLLAR YAPILSIN

Geçen ay aşırı derece yağan sağnak yağış ile birlikte bozulan köy yolları için Muhtarımız Abdullah Hafızoğlu gerekli girişimleri yaptı. Ordu Büyük Şehir Belediyesi Ana halterde bozuk olan yolun tabir bakım ve onarımını yapacakken ara sokaklar ise Fatsa Belediyesi tarafından yapılacak. Her iki Belediyede inceleme ekibi göndererek yollarda yapılması gereken yerleri not aldılar ve Muhtarımız Abdullah Hafızoğlundan yollara gelen ağaç dallarının ivedi olarak kesilmesini fındık dallarının ise yolu açacak şekilde bağlanmasını talep ettiler.

Muhtarımız Abdullah Hafızoğlu ise konu ile alakalı şu açıklamada bulundu. Saygıder halkıma şunu önemle belirtmek istiyorum. Şu anda ordunun her bir köşesi aşırı sağnak yağıştan etkilendi ve yolları bozuldu. Bizim köyün yolları bunların içinde en iyi durumda olanlardandır. Lakin benim köyüm farklı ve bu zamana kadar  farklı olmuştur gerekli hizmet çabalarımızla öncelikli olarak bizden başlamıştır. Yine öncelikli olarak bizden başlayacak ancak yollara krayder ve çakıl serme araçları giremiyor. Yola gelen bir dünya ağaç dalları var ve bu araçlara zarar veriyor. Krayder kanal acmak için kenara yanaşamıyor dallar camlarını kırıyor.Bu sebeple ivedi olarak yola gelen ağaç dallarını halkımızdan kesmesini istiyorum yine fındık dallarını yolu açacak şekilde bağlamalarını istiyorum. Bu gerçekleşirse en kısa sürede ana ve ara yolların bakım ve onarımı yapılmış olacak. Köyde olmayanların bir yakınıyla irtibat kurarak bu dal konusunda çözüm bulmalarını istedi. Ben bu bakım onusunda oldukca aceleciyim halkımızda biraz acele ederse fındık sezonu çamursuz çukursuz geçiririz dedi. 

Perşembe, 14 May 2015 00:00

VEFAT İLANI

Köyümüz sevilen sayılan simalarından bir çok talebe yetiştirmiş kıymetli hocamız Abdullah ÜLKÜ vefat etmiştir. Cenaze merasimi yarın 15.05.2015 fatih ismail ağa camisinde cuma namazına müteakip gercekleştikten sonra habibler yeşil yayla mezarlığına defnedilecektir. Allah abdullah hocamıza Rahmet yakınlarına sabır versin.

Salı, 21 Nisan 2015 00:00

MISIR EKİMİ BAŞLADI

Baharın gelmesi ile istirahat süreside bitmiş oldu. Şehirdeki insanlar yavaş yavaş köye dönerken bir taraftan da mısır ekimi başladı. Günlük köyde ekmek dağıtım ve satışı yapılıyor ancak mısır ekmeğinin yeri farklı oluyor. Mısır ekmeği bir çok yemeğe ayrı bir tat ve lezzet katıyor.

Yapmış olduğumuz gözlemlerde organik hayvan gübresi kullanılıyor kimyasal gübre kullanılmıyor. İlk önce hayvan gübresinin toprağa serpilmesi ile başlayan süreç mısırın ekimi ve çiftin sürülmesi ile devam ediyor. Eskiden çift sürümü öküz traktör ile yapılırken şimdi ise zahmetsiz bir şekilde pat pat diye tabir edilen makineler ile yapılıyor. Eskisi gibi öküzün yada traktörün arkasızdan çıkan topuru parçalamak gerekmiyor, pat pat denenen makineler toprağı adeta ince ince dilimliyor.

Çift sürümü ise köyde bir kaç kişi tarafından saatlik ücret karşılığı yapılıyor, bu sene bir saatlik ücret karşılığı ise 70,00 tl olarak belirlemiş. Bir saat te ise yaklaşık 1,5 dönüm gibi bir arazi sürüm yapılıyor.

Sayfa 1 / 22